Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deadline

Deadline

1980
×
★★½
Edit this entry  
16
Running Scared

Running Scared

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
15
Becky

Becky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
DOA: Dead or Alive

DOA: Dead or Alive

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★½
Edit this entry  
13
I Start Counting

I Start Counting

1969
×
★★★
Edit this entry  
13
Sudden Fury

Sudden Fury

1975
×
★★★½
Edit this entry  
12
All-American Murder

All-American Murder

1991
×
★★
Edit this entry  
12
Drive

Drive

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
Alphabet City

Alphabet City

1984
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Belly

Belly

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★
Edit this entry  
09
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★
Edit this entry  
08
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Blade

Blade

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Protector

The Protector

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Street Smart

Street Smart

1987
×
★★★½
Edit this entry  
05
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★★
Edit this entry  
05
Switchblade Sisters

Switchblade Sisters

1975
×
★★★½
Edit this entry  
04
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★½
Edit this entry  
03
The Village

The Village

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Porky's

Porky's

1981
×
★★
Edit this entry  
02
The Caller

The Caller

1987
×
★★★½
Edit this entry  
01
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1989
×
★★★
Edit this entry  
28
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Perfect Strangers

Perfect Strangers

1984
×
★★★
Edit this entry  
27
Boyka: Undisputed IV

Boyka: Undisputed IV

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Broken Path

Broken Path

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Edit this entry  
25
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
Edit this entry  
25
Curve

Curve

2016
×
Edit this entry  
25
Red Cliff Part II

Red Cliff Part II

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Red Cliff

Red Cliff

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Night Owl

Night Owl

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
★★★★
Edit this entry  
24
Don't Panic

Don't Panic

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
9

9

2009
×
★★★
Edit this entry