• Black Christmas

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

    ★★★

  • Primal

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Killer Sofa

    ★½

  • Countdown

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Trick

  • Eli

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Scare Package

  • Uncanny Annie

    ★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Mortuary Collection

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Random Acts of Violence

    ★★

  • VFW

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • The Beach House

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★★

  • In Search of the Last Action Heroes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Fanatic

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Haunt

    ★★★

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Point Blank

    ★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Verotika

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Satanic Panic

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Ma

    ★★½

  • Avengement

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½