• Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • QT8: The First Eight

    ★★★★

  • Dying for a Baby

    ½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Recorder: The Marion Stokes Project

    ★★★★

  • After Midnight

    ★★★

  • Bliss

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Furies

    ★★½

  • Hellboy

    ★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★½

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Red Letter Day

    ½

  • Triple Threat

    ★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★½

  • Trading Paint

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • All the Colors of Giallo

  • Sweetheart

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Wounds

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • The Lodge

    ★★½

  • Serenity

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Holmes & Watson

    ★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • The Possession of Hannah Grace

  • Aquaman

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Chris Claremont's X-Men

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • The VelociPastor

    ★½

  • Venom

    ★★

  • Hell Fest

    ★★★★

  • The Pool

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★★★