Sort by

witch has logged 148 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bound

Bound

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
20
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Shot Andy Warhol

I Shot Andy Warhol

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Vietnam War

The Vietnam War

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Demeanors

Demeanors

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry