• Speak

    ★★★½

  • Thelma & Louise

    ★★★★½

  • Piper

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Frances Ha

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Child's Play

  • Girl, Interrupted

    ★★★★

  • Ginger Snaps

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Contagion

    ★★★

  • Blue Valentine

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Central Station

    ★★★★★