Sort by

bitchless wonder has logged 224 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
Read the review Edit this entry  
02
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Liarmouth: A Feel-Bad Romance

Liarmouth: A Feel-Bad Romance

×
Read the review Edit this entry  
06
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
Read the review Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry