Sort by

bitchless wonder has logged 36 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
Read the review Edit this entry  
28
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Return to Sleepaway Camp

Return to Sleepaway Camp

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Istanbul

Istanbul

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Office Space

Office Space

1999
×
Read the review Edit this entry  
17
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bring It On: Worldwide #Cheersmack

Bring It On: Worldwide #Cheersmack

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pecker

Pecker

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Date Movie

Date Movie

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry