• Yes Day

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • The Half of It

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Playing with Fire

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Hell Fest

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • The Happytime Murders

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Veronica

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★★

  • 47 Meters Down

    ★★★

  • Moana

    ★★★

  • Terrifier

    ★★★★

  • The Thinning

    ★★

  • Better Watch Out

    ★★★½

  • Nerve

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Tag

    ★★★½

  • Pitch Perfect 2

    ★★★★

  • The DUFF

    ★★★★

  • The Witch

    ★★½

  • Expelled

  • Annabelle

    ★★★

  • The Maze Runner

    ★★★★

  • Terry the Tomboy

    ★½

  • The Voices

    ★★★

  • Frozen

    ★★★½

  • Carrie

    ★★★★

  • World War Z

    ★★★½