maia has logged 239 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Spy

My Spy

2020
×
★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
Senseless

Senseless

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
★½
Edit this entry  
23
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★
Edit this entry  
09
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Best Sellers

Best Sellers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
20
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry