maia has logged 38 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
My Sister's Keeper

My Sister's Keeper

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Two Brothers

Two Brothers

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry