Sort by

Ab has logged 28 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
25
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman & Bill

Batman & Bill

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Split

Split

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kate

Kate

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry