isabela has logged 171 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Britney Vs Spears

Britney Vs Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Architecture of Doom

The Architecture of Doom

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beautiful Lies

Beautiful Lies

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Name of the Rose

The Name of the Rose

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Entr'acte

Entr'acte

1924
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Foreign Eye

The Foreign Eye

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
He Loves Me… He Loves Me Not

He Loves Me… He Loves Me Not

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dancing Queens

Dancing Queens

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tama Tū

Tama Tū

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
High Heels

High Heels

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Reversal of Fortune

Reversal of Fortune

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry