isabela has logged 27 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Mom is a Character 2

My Mom is a Character 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
My Mom is a Character: The Film

My Mom is a Character: The Film

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Jinkx & DeLa Holiday Special

The Jinkx & DeLa Holiday Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stage Mother

Stage Mother

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry