natalie has logged 88 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Singles

Singles

1992
×
★★★
Edit this entry  
13
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Fireproof

Fireproof

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Admission

Admission

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Omen

The Omen

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Waiting...

Waiting...

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
October Baby

October Baby

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Secret Admirer

Secret Admirer

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pump Up the Volume

Pump Up the Volume

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rebel in the Rye

Rebel in the Rye

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Edit this entry