Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
TINA

TINA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★
Edit this entry  
19
Bad Reputation

Bad Reputation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Afternoon Delight

Afternoon Delight

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★½
Edit this entry  
10
I Am Heath Ledger

I Am Heath Ledger

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
09
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Edit this entry  
31
Exotica

Exotica

1994
×
★★★½
Edit this entry  
27
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★
Edit this entry  
26
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
White Oleander

White Oleander

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
Lost River

Lost River

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★
Edit this entry  
11
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★
Edit this entry  
07
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
In Time

In Time

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★
Edit this entry