Favorite films

Don’t forget to select your favorite films!

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • The Perks of Being a Wallflower

  The Perks of Being a Wallflower

  ★½

  This review may contain spoilers. I can handle the truth.

  ve yarım bırakılan filmlerden biri daha...

  aslında tüm klişeleriyle birlikte bir gençlik filmi, daha fazlası değil. ama ben bunları film sanatı olarak kabul etmiyorum.

  izleyeceğim tüm filmler(listesi) bir yerlerden aldığım önerilerle oluşturuyorum. bu filmi nasıl ekledim hiçbir fikrim yok. etrafımda beğeneceğini düşündüğüm birisi de yok ki.

  en azından sam ile patrick in oyunculukları güzeldi.

  peki neden 3. genelde yarım bıraktığım filmlere hiç düşünmeden 1 yi yapıştırırım. yarım bıraktığım sahne sam ile öpüşme sahnesi. ya tamam ergen filmi bu ikisi öpüşecekler…

 • Uncut Gems

  Uncut Gems

  ★★½

  This review may contain spoilers. I can handle the truth.

  overrated kelimesinin film olmuş hali. başrolün sergilediği efsane performans ve etkileyici sonu dışında vasat bir film. bu nedenlerle 5 verdim, yoksa daha düşüğünü hakediyordu.

  seneryoya birde özgün diyenler var yaa, gülesim geliyor. klişe batakta olan adamın kurtulma çabası işte. adamın ölmesi haricinde kurtuluşa erdiğini de söyleyebiliriz, tamamen klişe olarak.

  bazı sahneler aşırı gürültülüydü ve çok rahatsız ediciydi, belki daha gerçekçi olsun diye yapmış olabilirler ama bu rahatsız edici olduğu gerçeğini değiştirmiyor ve yaratılan ortamın gerçekçi olması iyi bir film sayılması…

Popular reviews

More
 • The Social Dilemma

  The Social Dilemma

  ★★★★½

  This review may contain spoilers. I can handle the truth.

  bazı noktalardan görüşlerine katıldığım belgesel değildi, hatta çok zorlama olduklarını düşündüğüm sonuçlarda/yorumlarda çıkarıldı ama bunların hiçbirisi belgeseli puanlamamda bir unsur değil. bu puanlamam belgeselin anlatılış tarzı üzerine, bilgilere katılıp katılmamak tamamen kişisel.

  klişe olan bu konuyu sadece röportajlarla 1.5 saat anlatmış olsaydı büyük ihtimalle bende düşük puan verirdim, çünkü bir yerden sonra sıkardı. ama arkada bir hikaye de ilerlemesi gayet hoş ve izlenilebilir bir ürün çıkmasına neden olmuş, yarım puan kırmamın sebebi de seneryoda bazı kısımların çok zorlama olmasıydı. 3 çocuk karakterde zorlanmıştı.

  ayrıca çekim tekniklerininde kaliteli olduğunu düşünüyorum, her yönden izlenilebilir bir belgeseldi bu yüzden yüksek puanı hak ediyor.

 • I'm Thinking of Ending Things

  I'm Thinking of Ending Things

  ★★★★½

  This review may contain spoilers. I can handle the truth.

  tartışmadan önce ön fikirler(6/10):

  normalde felsefik konuşmalar ve gerçekdışı olaylar bir filmde çok sevdiğim unsurlardır ama bu filmde çok sıkıldım.

  tartışmadan sonra(9/10):

  woooow olduğum bir film ama her ne kadar tamamıyla soyut/metaforsal anlatım kullanılsa da film anında bunları okuyamamak/düşünememek/farkedememek biraz can sıkıcı olup size sadece 2 saatlik bomboş bir film hissi veriyor. keşke bu tarzı biraz daha azaltıp bazı şeyleri de dümdüz anlatsaydı en azından metaforlar arası mantık kurma yolunda çok daha kolaylaştırıcı olurdu.

  tartışmadan çıkan fikirlere gelirsek, kadının gerçek…