Sort by

s h a w n has logged 38 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Men

Little Men

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Wine Country

Wine Country

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wonder

Wonder

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hidden Kisses

Hidden Kisses

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kin

Kin

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Touch of Evil

Touch of Evil

2011
×
Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry