• The Many Saints of Newark

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • My Son

    ★★½

  • The Guilty

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Candyman

    ½

  • Reminiscence

    ½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Black Widow

    ½

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Cliff Walkers

    ★★★

  • Wrath of Man

  • Mortal Kombat

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ½

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Call

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Soul

  • The Wolf of Snow Hollow

  • Run

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

  • The Devil All the Time

  • Nomadland

    ★★★½

  • One Night in Miami...

  • Pieces of a Woman

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

  • Greyhound