• Top Gun: Maverick

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Batman

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★★★½

  • Vortex

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • France

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Rise Again: Tulsa and the Red Summer

  • Wrath of Man

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Delphine’s Prayers

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Searchers

  • Let Them All Talk

    ★★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Hopper/Welles

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★½

  • Portraits and Dreams

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Wife of a Spy

    ★★★★

  • Capone

    ★½

  • Through the Night

  • Women in Blue