Sort by

_____________x has logged 318 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Steel Helmet

The Steel Helmet

1951
×
★★★½
Edit this entry  
17
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
War Horse

War Horse

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Book

Black Book

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★½
Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry