Sort by

_____________x has logged 24 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Siberia

Siberia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Canyons

The Canyons

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Flight

Flight

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cockfighter

Cockfighter

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rendezvous

Rendezvous

1976
×
Edit this entry  
01
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry