Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Deadly Circuit

Deadly Circuit

1983
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Story of Adele H.

The Story of Adele H.

1975
×
Edit this entry  
29
Counterfeit Kunkoo

Counterfeit Kunkoo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Camille Claudel

Camille Claudel

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Intruder

Intruder

2020
×
★½
Edit this entry  
22
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Chess of the Wind

Chess of the Wind

1976
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Young Pope

The Young Pope

2016
×
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ninjababy

Ninjababy

2021
×
Edit this entry  
18
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
In the House

In the House

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Maid

Maid

2021
×
Edit this entry  
10
The Auntie from Chicago

The Auntie from Chicago

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Benedetta

Benedetta

2021
×
Edit this entry  
08
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
28
Lamb

Lamb

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Cairo Station

Cairo Station

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Suddenly in the Dark

Suddenly in the Dark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Digger

Digger

2020
×
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shivers

Shivers

1975
×
★★★★
Edit this entry  
13
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★
Edit this entry  
10
First Cow

First Cow

2019
×
Edit this entry  
08
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Night House

The Night House

2020
×
Edit this entry  
29
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Edit this entry  
29
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Stella

Stella

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Piercing

Piercing

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Junior

Junior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jerrod Carmichael: 8

Jerrod Carmichael: 8

2017
×
Edit this entry  
01
Awaara

Awaara

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Crash

Crash

1996
×
Edit this entry  
26
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★½
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
19
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The Call

The Call

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The North Water

The North Water

2021
×
Edit this entry