• The Last Duel

    ★★★

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

    ★★½

  • The Human Voice

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Live Flesh

    ★★★

  • Kika

    ★★★

  • Law of Desire

    ★★

  • Pepi, Luci, Bom

    ★★★

  • Hello I Must Be Going

    ★★★

  • James White

    ★★★

  • Katie Says Goodbye

    ★★★

  • Seberg

    ★½

  • Donnybrook

    ★★

  • Fosse/Verdon

    ★★★½

  • Strange but True

    ★★

  • Native Son

    ★★★

  • Orlando

    ★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★