Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bombay

Bombay

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
F9

F9

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Kaala

Kaala

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Asuran

Asuran

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Karnan

Karnan

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Soorarai Pottru

Soorarai Pottru

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Accepted

Accepted

2006
×
★★★½
Edit this entry  
09
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kannathil Muthamittal

Kannathil Muthamittal

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thuppakki

Thuppakki

2012
×
★★
Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Broadway Danny Rose

Broadway Danny Rose

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Aadukalam

Aadukalam

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry