• Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • 365 Days

  • The Father

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Cuties

    ★½

  • Spree

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★½

  • Pattas

    ★½

  • Ala Vaikunthapurramuloo

    ★★★

  • Darbar

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Togo

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Bigil

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • Asuran

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Promare

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★½