• Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Petta

  • Reign of the Supermen

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Sarkar

    ★★

  • Swiped

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Nothing to Hide

    ★★★

  • Vada Chennai

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Chekka Chivantha Vaanam

    ★★½

  • Once Upon a Deadpool

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • Hotel Mumbai

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • The Nun

    ★½

  • Free Solo

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★

  • Lobster Cop

    ★★★

  • Kaala

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★★½

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Batman Ninja

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S

    ½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • The 15:17 to Paris

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★★