• Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Thaanaa Serndha Koottam

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★½

  • Bright

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Psych: The Movie

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • The Problem with Apu

    ★★

  • Wonder

    ★★★

  • Daddy's Home 2

    ★½

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Mersal

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Death Note

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Velaiyilla Pattathari 2

    ★★½

  • Naked

    ★★

  • The Emoji Movie

  • Vikram Vedha

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Tour de Pharmacy

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • Good Time

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • Cars 3

    ★★

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★★

  • The Mummy

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

    ½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Bad Genius

    ★★★★½

  • Dear Basketball

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★

  • Kaatru Veliyidai

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • The Adventure Club

    ★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Columbus

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Before I Fall

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Dangal

    ★★★★

  • Ghostmates

    ½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Michael Che Matters

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Trolls

    ★★