• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Soft Launch

  • Morbius

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Noah & Annie

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★½

  • Music

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • My Future

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

  • Peninsula

    ★★½

  • Scoob!

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★½

  • Tigertail

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★