• Radiograph of a Family

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • White Winged Horse

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Undone

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • The Warden

    ★★★★

  • My Second Year in College

  • When the Moon Was Full

  • Just 6.5

  • A Hairy Tale

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • A Star Is Born

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Centipede

  • Incredibles 2

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • The House That Jack Built

  • Climax

  • Like a Good Kid

  • Deadpool 2

  • Everybody Knows

  • Lottery

  • A Quiet Place

  • Pig

    ★★★

  • Dressage

  • Love, Simon

  • Hereditary

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Coco

  • Happy Death Day

  • Sperm Whale: Roya's Selection

  • mother!

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

  • Despicable Me 3

  • In a Heartbeat

  • You Were Never Really Here

  • Okja

  • The Guidance Patrol 2

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

  • Song to Song

  • Beauty and the Beast

  • Call Me by Your Name

  • Before I Fall

  • Passengers

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Split

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • Storks

  • The Edge of Seventeen