• Vivre Sa Vie

    ★★★★

  • One Hundred and One Dalmatians

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Corpse Bride

    ★★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★½

  • Dead Man

    ★★★★

  • Céline and Julie Go Boating

    ★★★★

  • Wuthering Heights

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • Heart of a Dog

    ★★★

  • Radiograph of a Family

    ★★★½

  • The Third Man

    ★★★★

  • Who Framed Roger Rabbit

    ★★★½

  • The Wrong Man

    ★★★

  • The Green Fire

    ★★★½

  • North by Northwest

    ★★★½

  • Le Cercle Rouge

    ★★★½

  • Rear Window

    ★★★★