• Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Ava

    ★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • last night i dreamt that somebody loved me

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Batman: Hush

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • L'Observateur

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Little

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Reign of the Supermen

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Robin Hood

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Nobody's Fool

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • Where Hands Touch

  • Widows

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Outlaw King

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • The Kissing Booth

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Suicide Squad: Hell to Pay

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Mute

    ★½