chidera has logged 51 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mute

Mute

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suicide Squad: Hell to Pay

Suicide Squad: Hell to Pay

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eat Locals

Eat Locals

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry