Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
I Came By

I Came By

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Umma

Umma

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Curse of Bridge Hollow

The Curse of Bridge Hollow

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Sissy

Sissy

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Devil Inside

The Devil Inside

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Grimcutty

Grimcutty

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rings

Rings

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Collingswood Story

The Collingswood Story

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Who Invited Them

Who Invited Them

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Murder of Gabby Petito: Truth, Lies and Social Media

The Murder of Gabby Petito: Truth, Lies and Social Media

2021
×
Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Devil in Ohio

Devil in Ohio

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry