Sort by
  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Tre uomini e un fantasma

    ★½

  • Fiona

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Yo-chan's Follies

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Smile

    ★★½

  • Cyberpunk: Edgerunners

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • The Beasts

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • The Night of the 12th

    ★★★½

  • Men

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Impatto Genshin

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Ice Trays

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Dark Glasses

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • Belli ciao

  • The Book of Boba Fett

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★½

  • In the Mood for Love - Day One

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Akakiri

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★½

  • The Elder

    ★★★½

  • T0-B1

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★★

  • The Twins

    ★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★½

  • The Duel

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Ennio

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Jason Rising

    ★★★

  • Mad God

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Vortex

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★½