• Udanpirappe

    ★★★

  • Thimmarusu: Assignment Vali

    ★★★

  • The Dig

    ★★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

    ★★½

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★★

  • A Whisker Away

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Tall Girl

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★½

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • Alpha

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Lion

    ★★★

  • La La Land

    ★★★

  • The African Doctor

    ★★★

  • The Wailing

    ★★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★½

  • The Lady in the Van

    ★★½

  • The Judge

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★

  • Paperman

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★

  • The Blind Side

    ★★★½

  • Love Exposure

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★½

  • The Italian Job

    ★★★½

  • A Beautiful Mind

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • The Talented Mr. Ripley

    ★★★

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★½

  • Happy Together

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★