Harvey has logged 18 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Young Offenders

The Young Offenders

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry