Ibrahim has logged 160 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
TreatsforBeasts

TreatsforBeasts

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Love Awaits Me By the Sea

My Love Awaits Me By the Sea

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
Kick-Heart

Kick-Heart

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spiral

Spiral

2000
×
Read the review Edit this entry  
22
Night Flight

Night Flight

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
Redline

Redline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ningen Shikkaku: Director's Cut-ban

Ningen Shikkaku: Director's Cut-ban

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
Gayniggers from Outer Space

Gayniggers from Outer Space

1992
×
Read the review Edit this entry  
06
Violin Fase

Violin Fase

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hedgehog in the Fog

Hedgehog in the Fog

1975
×
Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
Edit this entry  
30
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
Edit this entry  
29
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cool Cat Finds a Gun

Cool Cat Finds a Gun

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2009
×
Edit this entry  
28
The Return of Killer Bean

The Return of Killer Bean

2020
×
Edit this entry  
28
Killer Bean 2: The Party

Killer Bean 2: The Party

2000
×
Edit this entry  
28
The Killer Bean

The Killer Bean

1996
×
Edit this entry  
27
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★
Edit this entry  
27
Naked Killer

Naked Killer

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
All My Life

All My Life

1966
×
Edit this entry  
21
Venus

Venus

1990
×
Edit this entry  
21
Grim

Grim

1985
×
Edit this entry  
18
Agraharathil Kazhuthai

Agraharathil Kazhuthai

1977
×
Edit this entry  
17
Shrek

Shrek

2001
×
Read the review Edit this entry  
14
Erotic Diary of an Office Lady

Erotic Diary of an Office Lady

1977
×
Edit this entry  
11
Kotoko

Kotoko

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Tatami Galaxy

The Tatami Galaxy

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
05
An Oversimplification of Her Beauty

An Oversimplification of Her Beauty

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
Saint☆Young Men

Saint☆Young Men

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
The Disc of Sorrow Is Installed

The Disc of Sorrow Is Installed

2002
×
Edit this entry  
02
Nun in Rope Hell

Nun in Rope Hell

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dead Leaves

Dead Leaves

2004
×
★★★★
Edit this entry  
31
I Love It from Behind!

I Love It from Behind!

1981
×
★★★★
Edit this entry  
17
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★
Edit this entry  
16
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
Edit this entry  
15
Berserk

Berserk

1997
×
Edit this entry  
13
Samurai Champloo

Samurai Champloo

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Japan Sinks: 2020

Japan Sinks: 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
'Til Madness Do Us Part

'Til Madness Do Us Part

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Fox and the Hare

The Fox and the Hare

1973
×
Edit this entry  
02
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
Edit this entry  
02
Duck Duck

Duck Duck

2019
×
Edit this entry  
02
Curb Dance

Curb Dance

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Embryo Hunts in Secret

The Embryo Hunts in Secret

1966
×
Edit this entry