Sort by

isra has logged 41 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Waiting

Waiting

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry