• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Madame Claude

    ★★★

  • The Unholy

    ★★

  • Love or Money

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Sweet Home

  • Four Sisters Before the Wedding

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Fan Girl

    ★★★★★

  • Over the Moon

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Dear Ma

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★

  • Heneral Rizal

    ★★★★★

  • Who are you?

    ★★★½

  • The Old Guard

  • The Maid

  • #Alive

  • A Whisker Away

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Half of It

  • Extraction

  • Waiting

    ★★★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

  • Coffee & Kareem

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Trolls World Tour

  • All the Bright Places

  • 2gether: The Series

  • The Present

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • A Thousand Cuts

    ★★★★★

  • Little Women

  • Kalel, 15

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★★

  • Dead Kids

  • Charlie's Angels

  • Business Ethics: a Documentary

    ★★★★★

  • The Girl and The Gun

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • In the Shadow of the Moon

  • Tall Girl

  • The Panti Sisters

  • Jojo Rabbit

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Metamorphosis

  • Hair Love

  • Heist School

    ★★★★

  • John Denver Trending

    ★★★★★