• Leech

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Frog

    ½

  • Soul

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Normal People

    ★★★

  • White Winged Horse

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

  • Marriage Story

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Dance With Me

  • Numbness

    ★½

  • Serious Tingz

  • Suddenly a Tree

    ★★

  • The Warden

  • The Souvenir

  • Rona, Azim's Mother

  • Yulia & Juliet

    ★★★

  • Sophie and the Mad

  • Our Infinity

  • Night of the Scorpio

  • The Favourite

    ★★

  • In Between

    ★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Patrick Melrose

    ★★★

  • Everybody Knows

  • Tale of the Sea

    ½

  • Pig

  • Bomb: A Love Story

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Bitter Sea

  • Untaken Paths

    ½

  • Coco

    ★★★★

  • Boarding Pass

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Negative Space

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★½

  • Simulation

    ★★★

  • On Body and Soul

    ★★★½

  • Subdued

    ½

  • Columbus

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Red Nail Polish

  • Duet

    ★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • La La Land

    ★★½

  • Me

    ½

  • The Salesman

  • Paterson

    ★★★½

  • The Wailing

    ★★★

  • Life and a Day

    ★½

  • Manchester by the Sea

  • Perfect Houseguest

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Youth

    ★★★½

  • Love

    ★★★½