• The Mitchells vs. The Machines

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

  • A Whisker Away

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Underwater

  • Little Women

    ★★★★

  • Eli

    ½

  • The Irishman

  • The Mind, Explained

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The Cave

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Dance With Me

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Total Dhamaal

  • System Crasher

    ★★★★

  • The Warden

    ★★★

  • When the Moon Was Full

  • Just 6.5

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Centipede

  • Incredibles 2

  • Mirai

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

  • Asako I & II

    ★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • 3 Faces

    ★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Everybody Knows

    ★★

  • Bao

    ★★★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★

  • Wild Wild Country

    ★★★★½

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★½

  • Pig