• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Blue Movie

  • Ambulance

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • F9

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Sir! What Are Your Orders?

  • Chore Day - The Incredibles Way

    ★★

  • Cookie Num Num

    ★★★

  • Dancing with the Cars

    ★½

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

  • Dory Finding

  • Unparalleled Parking

    ★½

  • To Fitness and Beyond

    ★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Long Toast

    ★★★

  • OPAL

    ★★★½

  • Once Upon a Snowman

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Stunt Double

  • Everyday

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • Smiling Friends

    ★★★½

  • Wave Sounds

  • Siberia

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • we are winnipeg

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Hazbin Hotel

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Airplane Mode

    ★½

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½