Sort by

Liam has logged 24 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Last Days

Last Days

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★
Edit this entry  
28
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

1978
×
★★½
Edit this entry  
17
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Animal Farm

Animal Farm

1954
×
★★½
Edit this entry  
07
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
06
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
05
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Tortoise and the Hare

The Tortoise and the Hare

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry