• Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Boss Level

    ★★

  • A Stand Worthy of Men

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Washing Machine

  • Attack on Titan: Chronicle

  • The Old Guard

    ★★½

  • Extraction

    ★½

  • 365 Days

  • New Year's Eve

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Baghdad Thief

    ★★

  • 6 Underground

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Treasure 2: Love & Destiny

  • Nimic

    ★★★

  • Sons of Rizk 2

  • The Blue Elephant Part 2

  • Mohamed Hussein

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★

  • Student of the Year 2

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Hellboy

  • Shazam!

    ★★

  • The Professor and the Madman

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Love Story

  • The Secret Men Club

  • El Karmooty Gets Into Troubles

  • Rida's Clock

  • Glass

    ★★

  • The Guest

    ★★★

  • 122

  • Aquaman

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Venom

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Suit

  • El Diesel

  • El Kowayseen

  • Son Of Adam

  • Used Goods

  • Diamond Dust

  • Friday Market

  • The Equalizer 2

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★½

  • Skyscraper

  • Karma

    ★★

  • Race 3

    ★½

  • No Surrender

  • The Night of Hana and Sorour

  • Mama's Boy