Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
Edit this entry  
20
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★★½
Edit this entry  
15
Orion and the Dark

Orion and the Dark

2024
×
★★★
Edit this entry  
14
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
ted

ted

2024
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
08
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Edit this entry  
07
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★½
Edit this entry  
02
Saltburn

Saltburn

2023
×
Edit this entry  
01
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
01
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
Blue Jean

Blue Jean

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Creator

The Creator

2023
×
★★
Edit this entry  
20
Afire

Afire

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
02
May December

May December

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Earth Mama

Earth Mama

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Spiderman: Lotus

Spiderman: Lotus

2023
×
½
Edit this entry  
28
Flamin' Hot

Flamin' Hot

2023
×
★★
Edit this entry  
27
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
26
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cassandro

Cassandro

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
Strays

Strays

2023
×
★★
Edit this entry  
18
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★½
Edit this entry  
17
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★½
Edit this entry