Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Melody Time

Melody Time

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fun and Fancy Free

Fun and Fancy Free

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saludos Amigos

Saludos Amigos

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bambi

Bambi

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Crunch Bird II

Crunch Bird II

1975
×
Read the review Edit this entry  
10
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Crunch Bird

The Crunch Bird

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shaft

Shaft

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Charlie Brown's All-Stars

Charlie Brown's All-Stars

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
Edit this entry  
15
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Edit this entry  
10
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
10
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rango

Rango

2011
×
Edit this entry  
27
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Edit this entry  
11
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★★½
Edit this entry  
10
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry