Paige has logged 353 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★½
Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Edit this entry  
13
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★
Edit this entry  
11
Kids

Kids

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★½
Edit this entry  
09
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Edit this entry  
06
Madadayo

Madadayo

1993
×
★★★★
Edit this entry  
05
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Edit this entry  
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★½
Edit this entry  
14
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Letter from an Unknown Woman

Letter from an Unknown Woman

1948
×
★★★
Edit this entry  
11
Gilda

Gilda

1946
×
★★★
Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
05
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Edit this entry  
04
Boo

Boo

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Eternal Beauty

Eternal Beauty

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Scene at the Sea

A Scene at the Sea

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
29
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Braindead

Braindead

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry