Paige has logged 36 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Scene at the Sea

A Scene at the Sea

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
29
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Braindead

Braindead

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Unsettling Scenes

Unsettling Scenes

2020
×
Edit this entry  
28
Rhapsody in August

Rhapsody in August

1991
×
★★★½
Edit this entry  
27
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cuties

Cuties

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Snake of June

A Snake of June

2002
×
★★★
Edit this entry  
13
Tokyo-Ga

Tokyo-Ga

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phineas and Ferb: Star Wars

Phineas and Ferb: Star Wars

2014
×
★★
Edit this entry  
11
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Edit this entry  
09
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Project Power

Project Power

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

1997
×
★★★
Edit this entry  
05
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★★
Edit this entry