Sort by

Johann has logged 50 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stuntman

Stuntman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jumbo

Jumbo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Junior

Junior

2011
×
Edit this entry  
23
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Jolt

Jolt

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Señorita

Señorita

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Groomed

Groomed

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Naomi Osaka

Naomi Osaka

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Like

Like

2016
×
Edit this entry  
19
The Earth is Humming

The Earth is Humming

2018
×
Edit this entry  
19
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fin

Fin

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Crime of the Century

The Crime of the Century

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shangri-La

Shangri-La

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Apparition

Apparition

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Your Highness

Your Highness

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
La Civil

La Civil

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cow

Cow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Till Death

Till Death

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Assassins

Assassins

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Atomic Cafe

The Atomic Cafe

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
½
Read the review Edit this entry