• Alice, Sweet Alice

    ★★★★

  • Elf

    ★★

  • The Polar Express

    ½

  • Faust: Love of the Damned

    ★★

  • Grizzly Man

    ★★★★½

  • Maniac Cop

    ★★½

  • Phantasm: Ravager

    ★★½

  • The Iron Giant

    ★★★★½

  • Aliens

    ★★★

  • Alien³

    ★★★½

  • Kiss Kiss Bang Bang

    ★★★★

  • Gayniggers from Outer Space

  • Dolls

    ★★★

  • Shane

    ★★★½

  • Dog Soldiers

    ★★★½

  • Ran

    ★★★★½

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★